Leden 2010

Cho Changová

25. ledna 2010 v 16:22 | admin |  Bradavice

Cho Changová

Cho Changová je o rok starší než Harry Potter. Je popisována jako velmi pěkná tmavovlasá dívka, která je často doprovázena dalšími havraspárskými děvčaty.
Poprvé se v knihách objevuje již ve třetím díle, kdy ji Harry poznává coby chytačku havraspárské koleje. Již v této době se mu začíná líbit. Ve čtvrtém díle tento cit rapidně vzroste, ale Harry nesebere včas dostatek odvahy, aby ji pozval na vánoční ples a tak je pozváná Cedrikem Diggorim, se kterým začala chodit. Cho je pak jednou z prvních, kteří Harrymu věří, že se Voldemort vrátil i přes všechny snahy ministerstva Harryho a Brumbála očernit. V pátém díle začne navštěvovat Brumbálovu armádu společně s kamarádkou Mariettou, která s ní jde skoro proti své vůli. Na poslední schůzce BA před Vánoci dá Harrymu první polibek. Harry ho později popisuje jako mokrý, neboť Cho při něm brečela. Harry a Cho spolu stráví Valentýna, ale Cho je stále smutná kvůli Cedricově smrti a navíc žárlí na Hermionu, že s ní Harry tráví moc času, k tomu se ještě přidá její zastávání Marietty, jež zradila BA tím, že ji dobrovolně prozradila Umbridgeové (ve filmu tento čin provede sama Cho).

čeho jste si nevšimli

19. ledna 2010 v 16:58 | admin |  Ostatní
Prosím, neberte to jako kritiku filmu...berte to spíše jako zajímavost, čeho jste si ani nevšimli .... je totiž jasné, že každý film má své chyby....

Fred a George Weasleyovi

18. ledna 2010 v 17:01 | Jitííík |  Videa

Zajímavosti

18. ledna 2010 v 15:43 | admin |  Ostatní

Zajímavosti

  • Série knih o Harry Potterovi překonala rčení různých kritiků, kteří říkali, že dnešní mláděž nepřečte víc, než návod k počítačové hře.
  • Harry Potter and the Half-blood Prince je první knihou, která je v Británii vydána ve stejnou chvíli jak v normální tištěné, tak v brailleovské edici.
  • Jméno hudební skupiny Sudičky (The Weird Sisters), která hraje na Bradavickém plese ve čtvrtém dílu, je odkazem na dílo Williama Shakespeara. Jedna ze skladeb soundtracku k třetímu filmu je právě ztvárněním písně tří sudiček ze hry Macbeht.
  • Bradavický vlak, kterým se studenti dopravují z Londýna do školy, vyjíždí z nástupiště "devět a tři čtvrtě" na King's Cross Station. Rowlingová zde vyšla z britské legendy, podle které je pod 10. nástupištěm pochováno tělo jednoho z keltských válečníků, a také proto, že se na 'King's Cross Station' seznámili její rodiče.
  • Na nádraží 'King's Cross Station' není žádná zeď, která by vedla na nástupiště 9/4. Místo zdí jsou tam obyčejné kovové sloupy, a to protože si při jeho popisování představovala Paddingtonské nádraží.
  • Přítelem a spolupracovníkem Albuse Brumbála v knize Kámen mudrců je Nicolas Flamel. Alchymista stejného jména skutečně žil v Paříži, kde je po něm a jeho ženě pojmenováno několik ulic.
  • Kromě Flamela je jedinou skutečnou postavou v knihách Natalie McDonaldová, studentka zařazená do Nebelvírské koleje. Tato Harryho fanynka poslala autorce e-mail, ta však stihla odepsat až den poté, co dívka zemřela na rakovinu. Po její smrti udržovala Rowlingová kontakt s její matkou a rozhodla se zařadit ji do čtvrtého dílu.
  • Mnoho scén odehrávajících se v Bradavické škole se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.

obrázek Brumbálovy armády

17. ledna 2010 v 13:14 | admin |  Ostatní
obrázek- Brumbálova armáda

Veron Dursley

17. ledna 2010 v 10:33 | admin |  Dursleyovi

Vernon Dursley

Vernon Dursley je první postava, která byla v celé sérii představena. Je to strýc Harryho Pottera, manžel Petunie, sestry Harryho matky. Je popisován jako velký, obézní muž s knírkem, který nemá skoro žádný krk. Je hlavou rodiny a často Harrymu vyhrožuje, Dudleyho rozmazluje. Je ředitelem firmy Grunnings, která vyrábí vrtačky. Je to mudla, který nesnáší jakékoli kouzelné věci, především svého synovce, kterého se spolu s ženou ujali, když mu byl jeden rok. Nedali mu žádné informace o kouzelnickém světě a ani mu neřekli pravý důvod smrti jeho rodičů. Na rozdíl od Petunie, která alespoň občas projeví k Harrymu velmi nepatrnou lásku, Vernon Harryho nejspíš nenávidí. Jeho nenávist je tak velká, že na začátku pátého dílu chce Harryho vyhodit z domu, i když ví, že mu venku hrozí smrtelné nebezpečí. Zdá se ale, že svou ženu a syna miluje - láska k synovi se projevila v pátém díle po napadení mozkomory, k Petunii, když se ji snažil chránit před kouzelníky vlastním tělem.

Dvojčata Phelpsovi-Weasleyovi

15. ledna 2010 v 21:26 | admin |  Rozhovory

Rozhovor z Poster Book: James a Oliver Phelpsovi

9. června 2009 v 15:00
Celé jméno: James Phelps X Oliver Phelps
Postava z HP: Fred Weasley X George Weasley
Narozeniny: 25. únor
Znamení: Ryby
Oči: Hnědé X ořechové
Vlasy: Hnědé (jako Fred a George zrzavé)

Jak se podle vás Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od předchozích filmů?
James: štáb a herci jsou spolu už osm let, takže už o sobě víme, kdo jak pracuje. Příběh je stále temnější a děje se více a více věcí, ale v tomto filmu je zároveň více humoru než v těch ostatních. Každý den jsem pracoval mezi asistenty režiséra, takže už jsem viděl i to, jak film vypadá "z druhé strany".
Oliver: Myslím si, že film je temnější a armáda Voldemortových stoupenců narůstá. Děj se zahušťuje a některé dílky skládačky začínají do sebe zapadat.

Které specifické rysy obdivujete na svých postavách?
James: Stále si přeji, abych byl takový otevřený a extrovertný, jako byl Fred v tom věku. Zároveň bych chtěl mít jeho talent na byznys a obchodování.
Oliver: Líbí se mi, že George je vytrvalý v boji proti černé magii a věrný své rodině.

Pošuk Moody

15. ledna 2010 v 21:09 | admin |  Fénixův řád

Alastor Moody

Alastor "Pošuk (Mad Eye)" Moody je bývalý bystrozor, možná nejslavnější ze všech, a také dobrý přítel bradavického ředitele Albuse Brumbála. Jednu nohu má dřevěnou a důsledkem střetu s Evanem Rosierem nemá vlastní oko, a proto má kouzelné. V době, kdy Harry navštěvuje čtvrtý ročník Bradavické školy čar a kouzel, přijme na jeden rok místo učitele obrany proti černé magii.
Do Bradavic však na začátku školního roku nedorazí, protože ho Voldemortův stoupenec Bartemius Skrk mladší zneškodní a vydává se za něj pomocí mnoholičného lektvaru. Udržuje ho při životě, aby se ho důkladně vyptal na jeho chování a zvyky a mohl tak oklamat i Brumbála. Během svého pobytu v Bradavicích vězní pravého Moodyho v jeho kouzelné truhle. Skrk se vyznamená již při příjezdu do školy, kdy se dostaví až po zahájení školního roku. Celý rok se snaží chránit Harryho, aby ho provedl turnajem tří kouzelnických škol. Nejdříve vloží jeho jméno do Ohnivého poháru, pak navede Hagrida, aby Harrymu ukázal draky, kteří budou použiti při prvním úkolu. Ke druhému úkolu podstrčí nejdříve knihu Nevillovi, ve které je způsob, jak vydržet hodinu pod vodou, když ale Harry Nevilla o radu nepožádá, zmíní se o žaberníku před Harryho přítelem domácím skřítkem Dobbym. Před třetím úkolem promění Pohár tří kouzelníků v přenášedlo, které donese toho, kdo se jej jako první dotkne za lordem Voldemortem a Červíčkem na hřbitov do Malého Visánku. V bludišti postupně odstraní ze souboje Fleur Delacourovou, pak se pokusí pomocí Viktora Kruma napadnout Cedrica Diggoryho. Poháru se jako první dotknou Harry a Cedric. Cedrica Voldemort zabije, Harryho využije ke svému vzestupu.
Během školního roku se také vyznamená tím, že promění Draca Malfoye ve fretku, když se snaží zezadu zákeřně napadnout Harryho. Studentům předvátí kletby, které se nepromíjejí (Imperius, Cruciatus, Avada kedavra) a učí je čelit kletbě Imperius. Krátce před závěrem knihy je vyslechnut pod veritasérem a prozradí Brumbálovi vše, co udělal. Kornelius Popletal si pak k jeho výslechu vezme mozkomora, ten na Skrka skočí ještě než ho Popletal stačí vyslechnout a vysaje mu duši.
Pravý Moody devítiměsíční věznění ve vlastní truhle přežije a stává se ještě paranoidnějším než dříve. Ale o měsíc později už zodpovědně vykonává svou práci ve Fénixově řádu po boku kouzelníků, kteří společnými silami bojují proti Voldemortovi. Vede například odvoz Harryho od Dursleyových, bojuje také na odboru záhad.

Remus Lupin

15. ledna 2010 v 14:32 | admin |  Fénixův řád

Remus Lupin

Remus John Lupin (Náměsíčník) se poprvé objevuje ve třetím díle, kde se stává profesorem Obrany proti černé magii na Bradavické škole čar a kouzel, tu v mládí navštěvoval společně s matkou a otcem Harryho. Byl studentem nebelvírské koleje a jedním ze skupiny přátel přezdívajících si Pobertové, což byli tvůrci Pobertova plánku. Je vlkodlak, kteroužto vlastnost se snaží všemožně potlačovat.
Úplně poprvé se v knize objeví ve Spěšném vlaku do Bradavic, kde je ve stejném kupé jako hlavní hrdinové. Při prohlídce vlaku mozkomory proti nim úspěšně použije Patronovo zaklínadlo. Během roku se stane Harryho nejoblíbenějším učitelem obrany proti černé magii a je oblíbený i mezi dalšími studenty, vyjma těch ze Zmijozelu. Nejdříve věřil ve vinu Siriuse Blacka, ale při pozorování Pobertova plánku mu došla pravda. Pomohl v Chroptící chýši tedy Siriusovi s vysvětlením skutečnosti Harrymu, Ronovi a Hermioně. Odhalili tak společně Petra Pettigrewa. Při odchodu z Chroptící chýše zapomněl Lupin na to, že je úplněk a on nevypil svůj vlkodlačí lektvar, který mu připravil Snape. Ten se objevil v Chroptící chýši také a chtěl zajmout Blacka. Když tedy vyšli z chýše, Lupin se proměnil a Pettigrew využil situace, proměnil se v krysu a uprchl. Skupinu pak napadli mozkomorové, Harry je zachránil, Snape se probral z bezvědomí a sklidil veškeré uznání. Protože byl Snape pak naštvaný, že Black uprchl a on nedostane žádné vyznamenání, "omylem" prozradil studentům, že je Lupin vlkodlak a ten tak musel opustit Bradavice.
Na začátku pátého dílu pomáhá jako člen Fénixova řádu při přesunu Harryho ze Zobí ulice. Také bojuje v bitvě na odboru záhad, při které je zabit jeho přítel a jeden z Pobertů Sirius Black.

Test 1.- správné odpovědi

15. ledna 2010 v 13:11 | admin |  Výsledky testů
Jak znáte Harryho Pottera a jeho přátele?

1.
Když si Brumbál nasadil viteál (prsten) v němž byla smrtící kletba,
Severus Snape mu ji udržel v jedné části těla. V jaké?
správná odpověď: v pravé ruce

2.
Dolores Jane Umbredgiová byla nasazena ministerstvem do funkce učitele v Bradvicích.
Co učila?
správná odpověď: obranu proti černé magii


3.
V prvním díle se Harry v noci snažil dostat do části hradu pod neviditelným pláštěm.
Do jaké?
správná odpověď: do knihovny (oddělení s omezeným přístupem)

Test 1.

15. ledna 2010 v 13:08 | Jitííík |  Test
Jak znáte Harryho Pottera a jeho přátele?

1. Když si Brumbál nasadil viteál v němž byla smrtící kletba, Severus Snape mu ji udržel v jedné části     těla. V jaké?

2. Doloros Jane Umbredgiová byla nasazena ministerstvem do funkce učitele v Bradvicích. Co učila?

3. V prvním díle se Harry v noci snažil dostat do části hradu pod neviditelným pláštěm. Do jaké?

V rubrice: Výsledky testů se dozvíte správné odpovědi.
Příští měsíc si počkejte na další várku otázek o Harrym.
Příjemné čtení!

Severus Snape

14. ledna 2010 v 18:22 | admin |  Fénixův řád
Severus Snape se už jako malý kluk zabýval černou magií. Ještě předtím než přišel do Bradavic,
se seznámil s Lily Evansnovou (Potterovou) a oznámil jí, že je čarodějka. Pak si získal její přízeň
a odloučil jí od její sestry. Petunie žárlila. Pohádaly se. V Bradavicích se dostal do Zmijozelu a
tam se změnil. Poté se rozpadlo i přátelství s Lily. Po škole se stal smrtijedem, ale když vyslechl
věštbu o Harrym, poprosil Pána Zla, aby ušetřil Lily. Ten mu řekl, že je to mudlovská šmejdka a
že ji zabije stejně jako všechny Potterovi. Poté zašel za Brumbálem, aby Lily ochránil. Brumbál
mu řekl, že se mu hnusí. Lily prý nebude bez manžela šťastná. Severusovi došlo jaké má záměry
lord Voldemort a rozhodl se dát na stranu dobra. Když neměl práci, šel za Brumbálem a žádal o místo. Ten mu dal místo učitele lektvarů. Severus se poté stal dvojitým agentem. U Voldemorta
to uhrál na to, že je špeh u Brumbála, ale celou dobu byl špeh u Voldemorta. Když Brumbál
pátral po viteálech, neubránil se a viteál (prsten) si nasadil. Jenže v prstenu byla smrtící kletba. Severus mu ji udržel v jedné ruce. Brumbál umíral. Věděl, že Voldemort pověřil Draca, aby
Brumbála zabil. Brumbál to věděl a dohodl se se Severusem, že ho musí zabít místo Draca.
Ten se prý může ještě změnit.

o tomto blogu

13. ledna 2010 v 16:59 | admin |  Ostatní
Vítejte na novém blogu o kouzelnickém světě Harryho Pottera.
Zde se budete moci dočíst o pokračování úspěšné série knih od
J. K. Rowlingové.Také zde najdete fotogalerii s mnoha fotkami a
fotomontážemi.
Příjemnou zábavu