Říjen 2010

Rozhovor s Emmou

31. října 2010 v 20:12 | Jitííík |  Rozhovory

Rozhovor s Emmou

Emmo, Daniel /herec Harryho Pottera/ se nám přiznal, že je své roli /Harry Potter/ velmi podobný. Jak je to s tebou?
Určitě nejsem šprtka jako Hermiona! Pravda, že by mi prospělo kdybych se učila trochu víc ale určitě se nikdy nebudu učit něco, co nikdy v životě nebudu potřebovat!

Počkej, líbí se ti Hermiona jako role?
Jasně, že jo!! Hlavně ve třetím díle! V prvním a druhém díle Hermiona trpí kvůli tomu, že je z mudlovské rodiny, ale teď Malfoyovi klidně (a s chutí) dá pěstí! To je ona!

V prvních dvou dílech jste na sobě měli pořád hábity.. a teď?
... a teď je to ráj! Na začátku filmu jsme je měli mít na sobě, ale pak nám došlo, že v nich nemůžeme utíkat ani deset metrů abychom nespadli.. a tak jsme řekli: "jsme teenageri a všechny role taky, pojďmě se tak oblíct!" a bylo to :) je to pohodlnější.. rozhodně

Jak se oblékáš v reálu?
Vlastně to co skoro všichni.. jeany a tričko, jedině když jsou premiéry nebo jiné veřejné akce oblíknu si něco víc elegatnějího.. Mám ráda módu ale nikdy jí nedovolím aby mi diktovala co si mám obléct!

A co budeš dělat po dokončení HP?
Hrát v divadle, tancovat, natáčet.. existuje tolik věcí které se dají dělat před kamerou a před reflektory! Kde v každém případě chci zůstat..!

Museli jste brát lekce tance kvuli scénám z plesu (4. díl). Jaké to bylo?
Velice zabávné, protože klukům to opravdu nešlo. Tohle je první HP film, kde se o sebe holky a kluci poprvé projevují zájem. Často to vede k trapným situacím a to je patrné hlavně v tanečních scénách. Všechna děvčata byla nadšená z toho, že se budem učit, jak se správně hýbat, ale kluci si jen pomysleli: "Opravdu po mě nechtějte, abych šel na taneční parket"

A co ty? Byl pro tebe tanec těžký?
Ano, trochu mě to zklamalo. Vlastně jsme se museli učit velice obtížný valčík, ale režisér naštěstí nechtěl, aby byl náš výkon profesionalní. Chtěl, aby byly vidět naše nemotorné pohyby.

Frank Longbottom

26. října 2010 v 21:27 | Jitííík |  Životopisy ostatních postav
Status: živý

Bydliště: Nemocnice svstého Munga

Rodiče: matka Augusta

Jiní příbuzní: manželka Alice, syn Neville

Škola: Škola čar a kouzel v Bradavicích

Kolej: Nebelvír

Vzhled: vysoký, štíhlý, hnědé krátké vlasy

Zajímavosti: jeden z nejlepších bystrozorů

Poznávací znamení: byl s manželkou mučen kletbou Cruiatus až do úplného zešílení

Činy: do roku 1981 se třikrát s manželkou postavil lordu Voldemortovi

Jeho život: V roce 1981 se jim narodil syn Neville. Do té doby nebylo známo, jestli si lord Voldemort vybere podle věštby Harryho nebo Nevilla. Nakonec se rozhodl pro Harryho. Frank s Alicí byli mučeni kletbou Cruciatus, po které zešíleli. Nevilla musí vychovávat jeho bybička. Je s manželkou v Nemocnici svatého Munga. Ani jeden z nich Nevilla nepoznávají.

Victor Krum

18. října 2010 v 18:10 | Jitííík |  Životopisy studentů
Bydliště: Bulharsko

Škola: Kruval

Hůlka: habrové dřevo, blána z dračího srdce

Vzhled: statný, hnědovlasý, zamračený

Záliby: famfrpál

Láska: Hermiona Grangerová

Zajímavosti: soutěžil v Turnaji tří kouzelníků

Herec: Stanislav Ianevski

Jeho život: Poprvé se objevuje ve čtvrtém díle, kdy je vybrán do Turnaje tří kouzelníků. Na Vánočním plese byl s Hermionou Grangerovou. Spolu si pak ještě dlouho po odjezdu dopisovali. Victor studuje v Kruvalu, což je škol někde na severu. Hodně ho baví hrát famfrpál, hraje za bulharské národní družstvo. Hrál dokonce na Mistrovství světa ve famfrpálu proti Irsku. Je chytač. znamení. Objevuje se i v sedmém díle, na svatbě Billa a Fleur. Je hodně naštvaný na Lenčina otce Xenofiliuse Láskoráda, jelikož  prý nosí pověšené na krku Grindelwaldovo znamení.
Krum
Victo krum
Victor

fotky

18. října 2010 v 17:52 | Jitííík |  Ostatní
Podívejte se do galerie, přidala jsem tam nové fotky z natáčení relikvií.

Hermiona Jane Grangerová

17. října 2010 v 17:19 | Jitííík |  Životopisy studentů
Jméno: Hermiona Jane Grangerová

Bydliště: není přesně známo

Škola: Škola čar a kouzel v Bradavicích

Kolej: Nebelvír, i když Moudrý kolobouk uvažoval i o Havraspáru

Status: živá

Rodiče: oba mudlové, oba zubaři

Sourozenci: je jedináček

Láska: Victor Krum, Ronald Weasley

Patron: nurie

Záliby: čtení, učení

Znamení: věčně zalezlá mezi knihami, nerada porušuje školní řád, ale vždy pomůže kamarádům

Domácí mazlíček: kocour Křivonožka

Hůlka: révové dřevo s dračí šlachou

Vzhled: v knížce je první dva roky ošklivá - při přípravě mnoholičného lekvaru se jí do kotlíku omylem přimíchal kočičí chlup, a ona se v poloviční kočku dokonce proměnila. při napravování nechala madam Pomfreyovou kouzlit o něco déle a stala se z ní kráska. ve filmu hezká už od začátku. není ani malá ani velká, hubená

Zajímavosti: vymyslela brumbálovu armádu - B

A

Herečka: Emma Watson
Život: Od chvíle, kdy Harry a Ron přišli na to, že její pečlivě nabiflované vědomosti jsou zapotřebí k tomu, aby svá dobrodružství přežili, se z nich stala nerozlučná trojice. Je horlivou zastánkyní práv domácích skřítků a dokonce založila Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků (SPOŽÚS). Postavu Hermiony prý psala Rowlingová tak trochu podle sebe. Hermiona bude nakonec pracovat jako lékařka v nemocnici sv. Munga. Za muže si vezme Rona a bude mít dvě děti - Huga a Rose.
Ema
Her

Hermy


Data

11. října 2010 v 18:56 | Jitííík |  Ostatní
POZOR! Všichni milovníci Harryho Pottera a jeho postav zbystřete smysly! V neděli má jeden, nebo spíše jedna postava svátek. Uhádnete jaká?? Podíveje se do kalendáře a uvidíte. Harryho sova sněžná, křestním jménem HEDVIKA.
Tady máte nějaké informace (z WIKIPEDIE) o Hedvice jako o postavě:

Hedvika je Potterova sova. První zmínka o ní je v první knize (Harry Potter a Kámen mudrců, str. 80), kde se Hagrid rozhodne koupit Harrymu dárek k 11. narozeninám. Sovu koupí na Příčné ulici ve Velkoprodejně Mžourov. Harry se později rozhodne sovu pojmenovat Hedvika, protože najde toto jméno ve své nové učebnici Dějiny čar a kouzel. Hedvika s Harrym prožívá všechny roky jeho studia na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Většinu času žije ve školním sovinci. Hedvika zemře v sedmém díle knihy (Harry Potter a Relikvie Smrti). Při převozu Harryho ze Zobí ulice do bezpečí jí zasáhne smrtící kletba jednoho ze Smrtijedů.

A tady o Hedvice jako o sově sněžní:

Sovice sněžní (Bubo scandiacus), méně často uváděna pod názvem sovice sněžná, je velká puštíkovitá severská sova, jen o něco menší než výr velký. Délka těla je asi 60 cm, rozpětí křídel 160 cm a hmotnost bývá 1,35 - 2,6 kg.
Sovice sněžní je svou stavbou těla skvěle přizpůsobena životu v oblastech s chladnějším klimatem. Má mohutné tělo porostlé hustým peřím, kulatou hlavu s čistě bílým obličejem, velkýma, žlutýma očima a černým, zahnutým zobákem, poměrně dlouhý ocas a hustě porostlé končetiny s dlouhými a zahnutými drápy.Samec je výrazně menší než samice, má sněhově bílé opeření a oproti samici, která je hustě černě skvrnitá, má skvrnění téměř minimální. Mladí jedinci jsou zbarveni stejně jako dospělé samice.


Rozšíření

Sovice sněžní patří mezi typické obyvatele cirkumpolárních oblastí. Nejhojněji se vyskytuje v tundrách a velkých planinách v severní části Evropy, Asie, Grónska a Kanady. Je částečně tažná, většina populací na zimu migruje do jižnějších oblastí, nejčastěji do Texasu, Gruzie, jižního Ruska, severní Číny, případně až do Karibiku. Zřídkakdy se zatoulá i na území České republiky.
Sovice sněžní při lovu
Sovice sněžní je v zimě aktivní za svítání a soumraku, s příchodem léta přechází spíše na denní aktivitu.
Živí se především malými hlodavci, nejčastěji lumíky sibiřskými, při příliš nepříznivých podmínkách, kdy je výrazný nedostatek hlavní potravní složky, loví i jiné savce nebo menší až středně velké ptáky. Svou kořist vyhlíží za letu, případně z nízké pozorovatelny, např. ze skalky nebo spadlých větví, kde je díky svému bílému zbarvení s černými skvrnami skvěle zamaskována, a následně se na ni vrhá přímým výpadem a uchopí ji do svých mohutných drápů, které ji téměř okamžitě usmrtí. Na hnízdící jedince připadá jeden až dva lumíci na den, rodiče s odrostlými mláďaty mohou pozřít i více jak 1300 lumíků, z čehož plyne, že je na ně přísné vázaná a jejich pokles by zcela jistě znamenal i pokles volně žijících sovic sněžných.
Hnízdí na zemi a k hnízdění vybírá oblasti s dobrou viditelností, dostatečnou hojností potravy a s menším množstvím sněhu. Jako hnízdo používá jen mělkou prohlubeninu, občas však využívá i opuštěná hnízda orlů. V květnu snáší 5 až 14 vajec, na kterých sedí samice zhruba 70 dní, samec ji přitom obstarává potravu. Mláďata jsou po narození čistě bílá, později šedá a jejich rodiče je velice agresivně brání před menšími i většími predátory, kteří se na nebezpečnou vzdálenost přiblíží kehnízdu.

Poddruhy

Během pozdní doby ledové žil ve střední evropě poddruh N. s. galliculus, který je v současné době již vymřelý a mnozí zoologové jej jako plnohodnotný poddruh navíc neuznávají.

zranění

7. října 2010 v 19:01 | adminka..=o) |  Rozhovory
Otázka: Utrpěl jste někdy nějaké zranění během natáčení Harryho Pottera?

Daniel Radcliffe: "Zatím se mi nic vážného nestalo, jen pár škrábanců. Ale teď jsem spokojený, protože během natáčení Relikvií smrti, jsem konečně získal monokla (smích). Stalo se to během natáčení scény, kdy Harry bojuje s velkým hadem. Je známo, že filmy o Harry Potterovi jsou velkolepé, a tak místo hada přede mnou jeden z našich vedoucích kaskadérů přinesl tyč a na jejím konci byla přivázána boxerská rukavice. Nepodařilo se mi vyhnout jedné ráně a já inkasoval přímý zásah do obličeje, který mě složil (dostal KO). Viděl jsem pak tu scénu ve spomalenén záběru a připadal jsem si jako opravdový boxer. Opravdu super (směje se)."

něco o spisovatelce

6. října 2010 v 19:05 | adminka..=o) |  Ostatní

Životopis

  • Povolání: Spisovatelka
  • Věk: 45
  • Datum narození: 31.7.1965
  • Znamení: Lev
Joanne Rowling se narodila v Yate, píše pod jménem J. K. Rowling. Je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií.

Kromě psaní knih o Harry Potterovi je známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Plátek Sunday Times Rich List v roce 2008 odhadl její bohatství na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropistkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain.

Velmi důležité!!

5. října 2010 v 19:47 | adminka..=o) |  Ostatní

Pozor!

Premiéra filmu Harry Potter a Relikvie Smrti se neodvratitelně blíží!
Doufám, že už jste pěkně natěšení a stejně jako já očekáváte blížící se poslední díl série od J. K. Rowling Relikvie Smrti. První část je stejně jako druhá natočena ve 3D verzi, takže to bude mnohem napínavější. Pro všechny fandy v kinech od 16. listopadu.
Pokud se dozvím víc dám vám vědět.

Nezapomeňte si zarezervovat lístky do poslední řady!!

Supr čupr novinka!!

5. října 2010 v 19:26 | adminka..=o) |  Rozhovory

J. K. Rowling zřejmě napíše dalšího Harryho Pottera!

J. K. Rowling (Foto profimedia.cz)
J. K. Rowling (Foto profimedia.cz)
Dnes 14:00
Spisovatelka J. K. Rowling prý podlehla šílenství kolem Harryho Pottera a svým oddaným čtenářům v budoucnosti zřejmě nabídne zbrusu nový příběh o mladém čarodějovi. Přiznala to v talk show Oprah Winfrey s tím, že možná dílů vznikne dokonce ještě víc.

"Mohla bych nakonec napsat osmý, devátý, desátý díl. Nebudu vám tady říkat, že to nenapíšu. Nemyslím, že napíšu... mám pocit, že jsem vyčerpaná, ale nikdy člověk neví a neměl by říkat nikdy," spekulovala Rowling dvojsmyslně.

Na ni samotnou však prý velmi smutně působí fakt, že příběh v díle Harry Potter a Relikvie smrti končí. "Bylo to moc smutné," přiznala k rozloučení s postavami sama Joane
Na svou románovou ságu je hrdá a těší se na další projekty. "Napsala jsem to. A jsem velmi pyšná, že jsem to zvládla. Ale teď nastala nová fáze," tvrdí slavná autorka.